Ювентус - Рома
Снимка: twitter.com/juventusfcen

Ювентус излъга Рома за четвърта победа поред – ВИДЕО

Ювентус взе четвърта поредна победа в Серия А – 1:0 над Рома. Едиственият гол вкара Мойс Кийс в 16-ата минута. Той обаче го направи напълно неволно, като отклони удара на Бетанкур. Попадението е второ за нападателя през сезона.

Успехът над вълците е 10-и за Ювентус, откакто откри „Алианц Стейдиъм“. Рома, съперник на ЦСКА-София в Лигата на конференциите, е първият тим, загубил 10 пъти на стадиона.

Вълците изпуснаха великолепен шанс да изравняват в краяна първото полувреме. Ейбрахам прати топката в мрежата, но реферът вече беше отсъдил дузпа. Англичанинът реши да бие, но Верету му взе топката от ръцете. Ударът на Верету обаче беше спасен от Счесни.

Бернардески имаше два шанса за Юве, но и в двата случая Руи Патрисио спаси.

Бианконерите вече имат 14 точки и се качиха на седмо място в класирането. Рома остава четвърти с 15 точки. Лидер е Наполи с осем победи в осем мача.