Динамо Киев - Барселона

Барселона и Ювентус продължават към елиминациите

Барселона и Ювентус се класираха за осминафиналите в Шампионска лига. Барса го направи след лесна победа над Динамо Киев, Юве – след драматична над Ференцварош. Така каталунците имат 12 точки, Ювентус – 9. Динамо и Ференцварош са с по една точка.

В Торино домакините влязоха в двубоя като абсолютен фаворит. Бианконерите обаче бяха неприятно изненадани в 19-та минута, когато Мирто Узуни откри за унгарците. Кристиано Роналдо възстанови паритета преди почивката за 1:1. Това беше първия му гол в тазгодишното издание на надпреварата. Той дойде след пас на Куадрадо. Старата госпожа трябваше обаче да чака до 95-ата минута за втория гол. Тогава Алваро Мората донесе трите точки след нова асистенция на Хуан Куадрадо.

Лионел Меси не игра за Барселона

Тимът на Роналд Куман не остави шансове на Динамо в Киев след успех с 4:0. И то въпреки отсъствието на ключови играчи като Лионел Меси и Френки де Йонг. Те получиха получиха почивка от треньора. Каталунците разпиляха украинския гранд през втората част, когато нанизаха четири безответни гола. Разписаха се Сержиньо Дест, Мартин Брайтвайт (2) и Антоан Гризман в добавеното време. Брайтвайт записа и асистенция за първия гол.