Ювентус - Милан

Ювентус е на финал за купата, Роналдо изпусна дузпа

Футболът в Италия беше подновен с полуфиналния мач-реванш за купата между Ювентус и Милан. Двубоят завърши 0:0, което прати бианконерите на финала. Това бе първи двубой на Апенините след 96 дни прекъсване заради пандемията от коронавирус. Преди двубоя, който се игра пред празни трибуни в Торино, бяха почетени жертвите на заразата.

Срещата започна по ужасяващ начин за гостите. Още в 16-ата минута беше отсъдена дузпа за игра с ръка. Кристиано Роналдо обаче я пропусна, като уцели гредата. Минута по-късно Анте Ребич бе изгонен с директен червен картон. Той фаулира грубо Данило.

После Матюиди и Дибала стреляха опасно, но Донарума спаси.

Ювентус ще играе на финала срещу победителя от сблъсъка Наполи – Интер, който е тази вечер. Бианконерите имат 13 трофея от турнира. Наполи има аванс от 1:0 от първия двубой.

На 20 юни се завръща и Серия А. Там Ювентус има точка аванс пред Лацио. До края остават 12 кръга.