Ювентус

Ювентус е в Шампионската лига, Наполи – в Лига Европа

Ювентус се оказа големият печеливш в четворния възел за участие в Шампионската лига в Серия А. Бианконерите започнаха от пета позиция последния кръг, но завършиха в Топ 4. Големият губещ е Наполи, който изпадна извън четворката и ще играе в Лига Европа.

На стадион „Диего Армандо Марадона“ в Неапол домакините поведоха срещу Хелас Верона в 61-та минута чрез Амир Рахмани. Само осем минути по-късно Марко Фараони изравни – 1:1. До края тимът на Дженаро Гатузо натискаше, но не успя да стигне до нов гол.

В същото време Милан надви Аталанта в Бергамо с две попадения на Франк Кеси от дузпи. Ювентус вкара четири гола на Болоня чрез Алваро Мората (2), Федерико Киеза и Адриен Рабио.

По този начин Милан завършва на втора позиция в крайното класиране със 79 точки, 12 по-малко от шампиона Интер. На трета позиция е Аталанта със 78 точки, какъвто е и активът на четвъртия Ювентус. Наполи завършва на пето място със 77 точки, а в Лига Европа ще играе и шестият Лацио.

От Серия А изпадат Парма, Кротоне и Беневенто. В елита влизат Емполи, Салернитана, както и победителят от финалния плейоф между Венеция и Читадела.