Ювентус е шампион за осми пореден път – ВИДЕО

Ювентус спечели шампионската титла в Италия за осми пореден път, след като победи Фиорентина с 2:1 в 33-ия кръг. След този успех бианконерите вече имат 87 точки и няма как да бъдат застигнати от втория Наполи. Южняците са с 67 точки.

Двубоят на „Алианц Стейдиъм“ не започна добре за домакините. Още в шестата минута Микола Миленкович даде преднина на виолетовите. Тимът на Масимилиано Алегри игра безобразно в защита, но гостите не вкараха повече. Макар че Киеза удари две греди.

Обратът на Ювентус

Торинци изравниха резултата в 37-та минута чрез бранителя Алекс Сандро. Малко след почивката пробив на Кристиано Роналдо завърши с центриране и автогол на Герман Пецела.

Ювентус Ювентус

Ювентус печели осма поредна титла в Италия и общо 35-та в историята. Титлата е пета поредна под ръководството на Масимилиано Алегри. Кристиано Роналдо пък се превърна в първия футболист, ставал шампион в Англия, Испания и Италия.