Ювентус - Кремонезе
Снимка: twitter.com/juventusfcen

Ювентус би Кремонезе, Пол Погба пак получи травма

Ювентус надигра Кремонезе с 2:0 като домакин в 35-ия кръг на Серия А и се върна на второто място в класирането. Бианконерите имат 69 точки, третият Интер е с 66, а четвъртият Лацио има 65 точки. Кремонезе заема предпоследна позиция с 24 точки и е съвсем близо до в Серия Б.

С успеха Ювентус стана първият отбор, който преминава границата от 4800 спечелени точки в Серия А.

Попаденията за домакините отбелязаха Николо Фаджоли в 55-ата и Глейсон Бремер в 79-ата минута. Победата обаче беше помрачена от нова контузия на полузащитника Пол Погба.

Французинът, който се завърна в Ювентус през миналото лято и от тогава се възстановява от травма, започна като титуляр за първи път от април 2022-а. Тогава той беше в стартовите 11 за Манчестър Юнайтед срещу Ливърпул. Халфът остана на терена малко повече от 20 минути, преди да се контузи. Погба напусна игрището със сълзи на очи в 24-ата минута.

„Трябваше ми като допълнителен нападател. В такива ситуации се надяваш, че нищо няма да се случи. Трябваше да опитам да го пусна като титуляр рано или късно“, заяви треньорът Масимилиано Алегри. Според италиански медии става дума за мускулен проблем. Стартът бе първи за Пол Погба в мач от Серия А от май 2016 година насам.