Ювентус - Дженоа

Ювентус би Дженоа, Наполи – Сампдория – ВИДЕО

Ювентус победи Дженоа с 3:1 у дома в мач от 30-ия кръг на Серия А. Наполи и Лацио също спечелиха и продължават да преследват място в Топ 4.

В Торино домакините категорично надиграха своя съперник и заслужено стигнаха до успеха. Двубоят започна отлично за Ювентус – гол на Деян Кулушевски още в 4-та минута, В 22-та минута Алваро Мората покачи на 2:0. Той вкара отблизо, след като Кристиано Роналдо уцели греда. Малко след началото на втората част Джанлука Скамака върна гостите в двубоя, но в 70-та минута МакКени възстанови двата гола преднина на бианконерите и сложи точка на спора.

Ювентус остава на трето място в класирането с 62 точки, 12 по-малко от лидера Интер. Наполи е четвърти с три точки по-малко от Юве. Днес южняците победиха Сампдория с 2:0 като гост. Шестият и седмият – Лацио и Рома – също спечелиха. Лацио взе визитата си на Верона с 1:0, Рома надви със същия резултат Болоня. Лацио има 55 точки, Рома – 54.