Милан - Ювентус

Ювентус нанесе първа загуба на Милан в Серия А

Ювентус спечели с 3:1 визитата си на Милан в сблъсъка на върха в Серия А. Загубата е първа за росонерите от началото на сезона в Италия. И едва втора след поражението от Лил в Лига Европа. Милан остава на върха на класирането с 37 точки – с точка повече от Интер. Градският съперник също падна по-рано днес – 1:2 от Сампдория. Ювентус е четвърти с 30 точки и мач по-малко.

Главните герои за шампионите на „Сан Сиро“ бяха Паоло Дибала и Федерико Киеза. Вторият вкара и двата гола, Дибала му подаде за тях.

Киеза откри в 18-ата минута след великолепено двойно подаване с аржентинеца. В края на полувремето обаче Калабрия изравни. След час игра Дибала отново изведе Киеза за 1:2. После Войчех Счесни спаси няколко отлични удара във вратата си. А в 76-ата минута Маккени сложи точка на спора – 1:3. Той беше изведен с прекрасен пас от резервата Деян Кулушевски.

Династията Малдини стигна 1000 мача за Милан

За росонерите игра Даниел Малдини. Това означава, че династията Малдини има вече 1000 мача за клуба. От тях 647 са на сметката на Паоло, 347 – на Чезаре и 6 – на Даниел.