Ювентус
Снимка: twitter.com/juventusfcen

Ювентус се подхлъзна във Венеция

Ювентус пак стъпи накриво в Италия и стигна само до 1:1 срещу аутайдера Венеция. Така Венеция сложи край на серията си от три поредни загуби. Юве пък се подхлъзна след две поредни победи в Серия А.

Мачът започна зле за бианконерите – Пауло Дибала получи травма и беше сменен още в 12-ата минута. Влезлият на негово място Кайо Жорже можеше да се разпише с първото си докосване, но отблизо стреля в аут. Ювентус все пак откри в 32-ата минута. Тогава Лука Пелегрини центрира, а Мората прати топката във вратата на Ромеро. ВАР прегледа ситуацията заради потенциална игра с ръка на Бернардески, но такава нямаше. Шест от последните седем гола на Мората в Италия са в гостувания. Както и 20 от последните му 30 попадения в Серия А.

В 55-ата минута Венеция стигна до 1:1. Араму стреля мощно от далечна дистанция и не остави шанс на Шчесни. До края Бернардески и Мората имаха шансове да изведат Юве отново напред, но не сполучиха.

Така тимът на Масимилиано Алегри остава шести с 28 точки. Венеция има 16 точки и е на 16-о място.

По-рано Фиорентина разби с 4:0 Салернитана. Два гола вкара звездата Душан Влахович, по веднъж се разписаха Джакомо Бонавентура и Йосеф Малех. Тка виолеотовите се доближиха на четири точки от четвъртия Аталанта.

Влахович пък изравни рекорд на Лука Тони и подгони постижение на Кристиано Роналдо. Влахович вече има общо 31 попадения в Серия А през календарната 2021 година. Точно толкова има и Лука Тони – през 2005-та. Рекордьор Кристиано Роналдо, който през 2020 година вкара 33 гола.