Ювентус, купа

Ювентус разби Милан с 4:0 и взе купата на Италия – СНИМКИ

Ювентус триумфира за 13-и път в своята история с Купата на Италия. Във финала, игран на „Олимпико“ в Рим, бианконерите победиха с категоричното 4:0 Милан. Така те за четвърта поредна година отнесоха прибраха в Торино.

Осем минути за удара на Юве

След нулево равенство на почивката, през втората част играчите на Масимилиано Алегри нанесоха своя удар в рамките на само осем минути. Първо в 56-ата Бенатия откри резултата, засичайки центриране на Паоло Дибала. Четири минути по-късно Дъглас Коста удвои аванса на Юве. Той стреля от границата на наказателното поле и след неубедителна намеса на Донарума, топката влетя в мрежата. В 64-ата минута росонерите капитулираха след нова греша на 19-годишния си вратар. Манджучик стреля с глава, Донарума изпусна топката и Бенатия се разписа отблизо за 3:0. Крайното 4:0 стана факт в 76-ата минута. Тогава Никола Калинич си отбеляза нелеп автогол в опит да изчисти топката след центриране от корнер на Миралем Пянич.

Буфон игра на финал за първи път от 1999-а

Юве завърши сезона в Купата по исторически начин. Тимът не допусна нито един гол в мачовете си от турнира. Освен това вратарят Джанлуиджи Буфон игра на финала за първи път от 1999-а година насам.