Гонсало Игуаин, Юве
Игуаин празнува гола си във вратата на Аталанта

Юве победи Аталанта и се откъсна с четири точки на върха

Ювентус направи важна крачка към спечелване на седма поредна титла. Бианконерите победиха с 2:0 Аталанта в отложен мач и вече имат четири точки аванс пред втория Наполи. Успехът, 12-и поред за тима на Масимилиано Алегри, дойде след голове на Гонсало Игуаин и Блес Матюиди.

Юве няма загуба вече в 15 срещи и не е допускал гол от 841 минути. За последно гол във вратата на Буфон вкара Верона на 30 декември.

Резултатът бе открит в 29-ата минута. Дъглас Коста изведе Гонсало Игуаин и той се разписа за 15-и път през сезона. Това бе и единственият точен удар за домакините през първото полувреме.

Второто полувреме започна с натиск на гостите, като в основата на всичко интересно беше Йосип Иличич. В последните 20 минути Аталанта дори заигра с трима в атака, но бергамаските така и не успяха да застрашат сериозно Джанлуиджи Буфон.

Червен картон и нов гол

В 79-ата минута Джанлука Манчини си изкара два бързи жълти картона и беше изгонен.  Две минути по-късно шампионите вкараха още веднъж. Матюиди реализира с изстрел с левия крак след асистенция на Игуаин.