Юве - Милан
Бонучи бележи във вратата на Ювентус

Юве победи Милан с 3:1 с пак има четири точки аванс

Ювентус увеличи преднината си на върха на класирането в Серия А на четири точки. Това се случи, след като бианконерите победиха Милан с 3:1, а Наполи стигна само до 1:1 срещу Сасуоло.

Тимът на Масимилиано Алегри поведе в резултата още в 8-та минута след точен далечен изстрел на Пауло Дибала. Росонерите отговориха подобаващо и натиснаха своя съперник. Така в 28-та минута бившият защитник на Юве Леонардо Бонучи се разписа с глава след центриране от корнер за 1:1.

Два късни гола за успеха

След почивката домакините бяха по-настоятелни и успяха отново да поведат в 79-та минута чрез Хуан Куадрадо. Той се разписа в първия си мач през 2018-а, като засече центриране на Сами Кедира. Три минути преди края Кедира подпечата успеха на бианконерите с точен изстрел за 3:1.

Юве има 78 точки, с четири повече от втория Наполи, докато Милан е шеста с актив от 50 точки.