Айнтрахт - Фортуна, Йович

Йович вкара пет гола за Айнтрахт при 7:1 над Фортуна

Лука Йович вкара пет гола за Айнтрахт Франкфурт при разгромното 7:1 над Фортуна Дюселдорф. Така 20-годишният сръбски нападател влезе в историята на Бундеслигата. Той стана най-младият играч с подобно постижение и първият от Айнтрахт. По пет гола в един мач са вкарвали още 16 футболисти, последният бе Роберт Левандовски за Байерн срещу Волфсбург. Само един – Дитер Мюлер – има шест попадения в един мач. Той ги вкара за Кьолн срещу Вердер при 7:2 на 17 август 1977-а.

Айнтрахт - Фортуна

Резултатът във Франкфурт бе открит от Алер в 20-а минута от дузпа, а после Йович се разписа на два пъти за 3:0. Алер вкара и първия гол след почивката – 4:0. После гостите върнаха едно попадение чрез Лукебакио (53′). Сръбският нападател обаче отчая Фортуна с още три гола – 55′, 69′ и 72′. Алер записа две асистенции, Костич – също две, а Де Гузман – една.

Йович бележи рекордния си седми гол

Победата със 7:1 е най-голямата в петък от 1998 г. Тогава в 10-ия кръг Леверкузен падна в Гладбах с 2:8.