Джей Хиндли спечели историческа титла от Джиро д’Италия. Колоездачът на Бора-Хансгрое стана първият австралиец спечелили обиколката на Италия.
26-годишният Хиндли загуби титлата преди две години в последния етап, който традиционно е часовник. Този път обаче той беше решен това да не случи. И уверено завърши с розовата фланелка във Верона. Той направи удара си вчера, когато направи 85 секунди разлика на Ричард Карапас (Инеос Гренадиър).
„Прекрасно нещо и много красиви емоции. През цялото време си мислех за 2020-ата и какво се случи тогава. Нямаше да позволя да се повтори. Усещах, че не се боря с времето и велосипеда, усещах, че се справям добре. И усещането е велико“, каза Джей Хиндли.
Трети в генералното класиране завърши испанецът Микел Ланда (Бахрейн-Викториъс). Четвърти се нареди 37-годишният Винченцо Нибали (Астана). За Акулата от Месина това е последно участие в Джирото, където той има два трофея.
Победител в часовника пък стана Матео Собреро от БайкЕксчейнжд-Джайко.