Япония - Уругвай
Мийоши бележи във вратата на Уругвай

Япония удържа Уругвай със зрелищно 2:2 – ВИДЕО

Уругвай не успя да запише втора поредна победа на Копа Америка след 2:2 с Япония. Селесте дори трябваше да наваксва на два пъти, но успя да го направи.

Азиатците на два пъти успяваха да поведат чрез попадения на Коджи Мийоши, но небесносините отговаряха почти моментално. Тимът на Оскар Табарес имаше повече положения за гол, но не успя да пречупи съперника си.

Япония поведе в 25-та минута чрез Мийоши, който реализира хубав индивидуален гол при бърза атака. Уругвай реагира 7 минути по-късно чрез точен изстрел от дузпа на Луис Суарес. Тя бе отсъдена за нарушение в наказателното поле срещу Единсон Кавани. Съдията Андрес Рохас от Колумбия се допита до ВАР, преди да посочи бялата точка.

Япония пак повежда, Уругвай пак изравнява след 7 минути

През второто полувреме сценарият се повтори. Азиатците отново излязоха напред чрез Мийоши. Този път той се възползва от лоша намеса на вратаря Муслера и довкара топката във вратата. Южноамериканците обаче пак изравниха след 7 минути. Хосе Мария Хименес намери отлично топката след ъглов удар и я прати неспасяемо във вратата.

След два мача Уругвай е начело в група С с 4 точки, докато Япония е на трето място с 1. Другите два отбора в групата са Еквадор и Чили. Те играят тази нощ.