Йънг Бойс - ЦСКА-София

Йънг Бойс се разправи с ЦСКА-София

ЦСКА-София отстъпи при визитата си на Йънг Бойс с 0:3 в двубой от група А на Лига Европа. Домакините решиха всичко само за 32 минути игра.

Загубата е втора за ЦСКА-София в груповата фаза на Лига Европа след домакинското поражение от Клуж с 0:2. Освен това тимът продължава да няма вкарен гол.

На изкуствения терен на стадион „Ванкдорф“ в Берн швейцарският тим стартира по отличен начин. Йънг Бойс поведе в резултата след колективна грешка на Юрген Майте и Валентин Антов, която позволи на Феликс Мамбимби да напредне и да открие. Малко след това Густаво Бусато спаси вратата си от сигурен втори гол. Той първо извади шут на Мамбимби, а след това и и на Кристиан Фаснахт.

В 18-та минута домакините увеличиха аванса си чрез Миралем Сюлеймани. Той се разписа след открадната топка в центъра на терена и асистенция на Жан Пиер Нсаме. Третият гол не закъсня и падна в 32-ата минута. Мамбимби вкара за втори път след центриране на Фаснахт. Отбраната в червено сбърка отново, след като остави Мамбимби непокрит в наказателното поле.

Най-добрият шанс за армейците дойде малко по-късно – Али Соу уцели гредата след силен шут с десния крак. Впоследствие Адалберто Пеняранда стреля с десния крак, но топката бе избита. Георги Йомов също пробва шанса си, но от близка дистанция не намери целта.

През второто полувреме червените натиснаха в начало, но постепенно устремът им се изпари. До края швейцарците имаха две положения за четвърти гол, но ги пропуснаха.

Рома разгроми Клуж с 5:0

ЦСКА-София остава последен в групата с една точка. Йънг Бойс и Клуж са с по четири точки, а Рома е лидер със седем след 5:0 над Клуж. Хенрик Мхитарян, Ибаньес, Педро Родригес и два гола на Борха Майорал оформиха разгрома.

В следващите срещи ЦСКА-София приема Йънг Бойс, а Рома гостува на Клуж.