заплата , ЕС, министри, заплащане
сн. БГНЕС

Изтича срокът за плащане на първа вноска за данъка на жилището и колата

30 юни е крайният срок за плащане на първата вноска за данък сгради и данък МПС, напомнят от дирекция „Общински приходи“ на Столичната община. След това върху дължимите суми започват да се начисляват лихви.

До края на юни трябва да бъде платена и втората вноска на такса битови отпадъци.

Плащане може да се направи във всеки от 22-ата районни отдела на дирекция „Общински приходи“, независимо от адреса на недвижимата собственост. Всички каси разполагат и с ПОС устройства.

За да получите ПИН код, с който да правите справки или да плащате местните си данъци е необходимо само да представите документ за самоличност в някоя от районните данъчни служби, уточняват от Столичната община.

Припомняме сроковете през годината, в които трябва да се внасят местните данъци и такси, за да не трупат лихви върху задълженията:

  • Данък недвижими имоти и данък МПС: 30 юни – първа вноска и 31 октомври – втора вноска.
  • Такса битови отпадъци – четири вноски: 30 април, 30 юни, 30 септември и 30 ноември.
- реклама -