Бърнли

Изразителни победи за Бърнли и Брайтън на старта

Бърнли започна по успешен начин новия сезон във Висшата лига, след като победи Саутхемптън с 3:0 в първия кръг. Брайтън записа успех със същия резултат във визитата си на Уотфорд.

На „Търф Моор“ след нулево първо полувреме тимът на Шон Дайш реши всичко в рамите на 12 минути през втората част. Ашли Барнс вкара два гола, а Гудмундсон още един между 63-та и 75-та минута. И двете асистенции за головете на Барнс бяха на Ерик Пиетерс. Бърнли вкара още един гол,но той бе отменен след намеса на ВАР системата.

Брайтън енд Хоув Албиън изненада лошо Уотфорд като гост. Чайките, които бяха близо до изпадане миналия сезон, поведоха на „Викъридж Роуд“ след автогол на Дукуре в 28-та минута. Попадения на Андоне и Майпей след почивката оформиха крайното 3:0.

Шефилд Юнайтед измъкна точка от Борнемут в първия си мач в елита от 2007-а насам. Остриетата изравниха за 1:1 с гол на Били Шарп в 88-а минута. Любопитно е, че това бе и първият негов удар към вратата в елита. Шарп влезе като резерва шест минути преди да вкара.

В последния мач, който се игра по това време Кристъл Палас и Евертън завършиха 0:0. Гостите завършиха с човек по-малко след червени картон на Шнайдерлин. Герой за тях бе вратарят Пикфорд, спасил няколко добри положения.