Аржентина - Чили, Меси

Изгониха Меси, но Аржентина спечели – ВИДЕО

Аржентина спечели третото място на Копа Америка след 2:1 над Чили в Сао Пауло. Двубоят ще бъде запомнен и с червения картон на Лионел Меси.

Двукратният световен шампион започна много силно и набързо поведе с 2:0. Меси изведе Агуеро и той вкара за 1:0 в 12-а минута. Десет по-късно Дибала вкара вторият гол във вратата на Чили. Аржентинците продължиха да атакуват и можеха да вкарат още няколко попадения. Всички обаче се промени в 37-а минута. Тогава Гари Медел и Меси се сдърпаха в безобидна ситуация, а реферът ги изгони и двамата.

Аржентина - Чили, Меси - Медел

Това бе втори червен картон в кариерата на Меси. Първият е в дебюта му за националния тим преди 14 години. Тогава той бе изгонен след едва пет минути на терена.

След почивката Чили натисна и върна един гол. Това се случи в 59-а минута от дузпа, реализирана от Артуро Видал. Това бе и едва вторият удар за чилийците във вратата. До края на двубоя те владееха повече топката, но така и не затрудниха особено Аржентина.