Иван Иванов
Снимка: bgtennis.bg

Иван Иванов спечели „Ориндж Боул“

Иван Иванов записа забележителен успех. Българинът триумфира с титлата при юношите до 14 г. на турнира „Ориндж Боул“. Надпреварата в щата Флорида, САЩ е неофициално световно първенство по тенис за таланти от 12 до 18 години.

Иван Иванов имаше тотално превъзходство и записа седем победи със само един загубен сет. В шест от мачовете си той загуби общо само 15 гейма. Във финала той отнесе след 6-1, 6-3 Джак Кенеди от САЩ.

Най-трудно за него него беше на четвъртфинала, където спаси осем мачбола. На полуфинала обаче той даде само гейм на съперника си.

В момента Иван Иванов е №2 в ранглистата при юношите до 14 г. на Тенис Европа. В края на октомври той завърши на пето място на Мастърс турнира на най-добрите тенисисти в Европа до 14 годишна възраст. Българинът спечели и трето място в първото издание на турнира за юноши до 14 г. на Уимбълдън. Той беше и част от националния отбор за юноши на България до 14 г., който спечели седмо място на световното отборно първенство и трето място на европейското отборно първенство.

Преди 10 дни Илиян Радулов и Адрияно Дженев спечелиха титлата на двойки при юношите до 18 г. на „Ориндж Боул“.