Италия - Испания
Снимка: twitter.com/EURO2020

Италия би Испания и е на финал на Евро 2020

Италия е първият финалист на Евро 2020. Адзурите взеха полуфинала с Испания след изпълнение на дузпи с 4:2. В редовното време двубоят завърши 1:1. Англия и Дания ще определят другият финалист днес вечерта.

Иначе Испания игра по-добре, но както се случва във всеки един мач на Евро 2020, изпусна доста положения. Мачът беше пети от общо шест за иберийците, в който те завършиха наравно. Киеза откри за Италия след час игра, Мората изравни десет минути преди края. Голът е шести за Мората на Еврофинали и той стана номер едно по този показател за Испания.

При дузпите и двата тима изпуснаха първия удар от бялата точка. Унаи Симон спаси удара на Локатели, а после Дани Олмо би силно над гредата. След това Белоти, Морено, Бонучи, Тиаго и Бернардески вкараха. Донарума спаси удара на Мората, а после Жоржиньо се подигра на Симон за 4:2. Неговата дузпа беше едновременно най-хладнокръвната и най-небрежната от всички. Любопитно е, че именно Олмо асистира на Мората за гола на Испания, а после и двамата пропуснаха дузпите си.

Това е и сладък реванш за Италия за Евро 2008. Тогава двата тима пак стигнаха до дузпи на четвъртфинал, но те бяха спечелени от Испания. После иберийците взеха и титлата след 1:0 над Германия.

Адзурите удължиха серията си без загуба на 33 мача. Но след 13 поредни победи записаха реми.