Италия - Нидерландия
Снимка: twitter.com/Azzurri_En

Италия зае трето място в Лигата на нациите

Италия спечели третото място в Лигата на нациите 2023. Адзурите се наложиха драматично с 3:2 над Нидерландия в Енсхеде.

Федерико Димарко откри в шестата минута, възползвайки се от подаване на Джакомо Распадори.  Давиде Фратези покачи на 2:0 в 20-ата минута. Доминацията на южняците продължи и Димарко изпусна да покачи на 3:0. Лалетата имаха шанс да намалят чак в 40-ата минута след силен удар на Коди Гакпо.

В 68-ата минута домакините все пак реализираха чрез Стивън Берхвайн. Само четири минути по-късно обаче Италия вкара за 3:1. Федерико Киеза се разписа след самостоятелна атака.

Нидерландия обаче не се отказа и в 82-ата минута Ваут Вегхорст прати топката в мрежата. Попадението обаче беше отменено заради засада от ВАР. Минута преди края Вайналдум направи 2:3 след пас на Феерман. Реферът даде десет минути добавено време, но италинците издържаха. Така те записаха и осми пореден мач без загуба срещу Нидерландия.

По-късно тази вечер е финалът в Лигата на нациите. В него се срещат Хърватия и Испания.