Италия - Турция
Снимка: twitter.com/EURO2020

Италия разби Турция на старта на Евро 2020

Италия победи Турция с 3:0 в първия мач от Евро 2020. Адзурите поставиха нов рекорд – за първи път в историята си вкараха три гола в среща от финалите.

Двубоят на откриването се игра в Рим и не предложи равностойно съперничество. Италианците доминираха, но стигнаха до голове чак след почивката. Демирал прати топката в собствената си врата в 53-ата минута. После Имобиле (66′) и Инсинье (79′) покачиха на 3:0. Турция стигна до положение чак в добавеното време.

Иначе кратката церемония по откриването беше доста стилна. Върхът в нея беше изпълнението на Андреа Бочели, който изпя Несун Дорма на живо на „Стадио Олимпико“. Той върна спомените към знаменитото Световно първенство в Италия през 1990-а. Адзурите обаче ще се надяват да стигнат по напред, отколкото тогава.

Срещу Турция те записаха 28-и пореден мач без загуба. Това е само с два по-малко от рекорда на тима. Освен това селекцията на Роберто Манчини продължава да няма допуснат гол през 2021-а.