Италия - Швейцария
Снимка: twitter.com/azzurri

Италия изпусна да победи Швейцария

Италия не успя да победи Швейцария в мач от Група „С“ на световните квалификации. Мачът на „Олимпико“ в Рим завърши 1:1. Швейцария поведе с гол на Силван Видмер, но Джовани Ди Лоренцо изравни. В 90-ата минута европейският шампион получи дузпа, но Жоржиньо стреля неточно от бялата точка.

След равенството Италия остава начело на групата. Тимът на Роберто Манчини има 15 точки от 7 мача, колкото има и Швейцария. Европейският шампион обаче има два гола по-добра голова разлика. На четвърто място в тази група е България. Националите гостуват на Швейцария след три дни и със сигурност ще им бъде много трудно. Нашите бяха изместени от третата позиция от Северна Ирландия. Островитяните биха с 1:0 Литва и се изравниха по точки с тима на Ясен Петров. Те обаче са с три гола по-добра голова разлика. В последния си мач Италия гостува именно на Северна Ирландия.

Иначе в Рим домакините натиснаха, но Швейцария вкара при първата си сериозна атака. В 11-ата минута Ноа Окафор бе изведен на лявото крило, той прати топката към Видмер, който вкара за 1:0. Адзурите се стъписаха, но след 30-ата минута притиснаха здраво своя съперник. В 36-ата минута Инсинье центрира, Зомер сбърка и Джовани Ди Лоренцо изравни – 1:1.

След почивката тимът на Роберто Манчини продължи да натиска, но нямаше много чисти положения. Зомер се реваншира, като спаси удар на Инсинье. Три минути преди края Улисес Гарсия фаулира Доменико Берарди в наказателното поле. Първоночално съдията Антъни Тейлър подмина ситуацията, но се намеси ВАР. Тейлър видя повторение и отсъди дузпа. Жоржиньо обаче би над гредата.