Италия
Снимка: twitter.com/EURO2020

Италия се класира за елиминациите на Евро 2020

Италия победи Швейцария с 3:0 и се класира за елиминациите на Евро 2020. Това беше втора победа в група А за адзурите. Първата беше пак с 3:0 над Турция на старта. С шест точки тимът на Роберто Манчини се класира за елиминациите. Тимът играе в последния си мач в групата с втория Уелс, който има четири точки.

Победата е десета поред за Италия. Освен това тимът няма поражение в 28 срещи и не е допуснал гол през 2021-а. А в добавка адзурите играха отново великолепен футбол.

Локатели откри в средата на първото полувреме след пас на Берарди. Именно Локатели изведе Берарди по левия фланг с великолепно 30 метрово подаване, направено с удар от въздуха. Берарди проби и му върна топката на празната врата за 1:0. В началото на второто полувреме отново Берарди покачи на 2:0 след пас на Барела.

В предпоследната минута Имобиле се разписа за втори път в турнира. Той получи топката от Толой и с хубав далечен удар направи 3:0.

Единственият проблем за Италия беше контузията на Киелини. Той вкара гол, който беше отменен заради игра с ръка, а няколко минути по-късно получи травма в бедрото. Вместо него на терена се появи Ачерби, който направи отличен мач.

Швейцария остава с една точка след ремито с Уелс. В последния си мач Швейцария играе с Турция и се нуждае от задължителна победа, за да има шанс да продължи напред.