Италия
Снимка: twitter.com/EURO2020

Италия надигра Белгия и е на полуфинал

Италия победи Белгия с 2:1, за да се класира на полуфинал на Евро 2020. Двубоят не донесе чак толкова много голове, както се очакваше, но пък предложи изключителен футбол на висока скорост. В полуфиналите адзурите ще играят с Испания.

Италия влезе в мача като отборът в най-добра форма на Евро 2020. Белгия пък е отбор номер едно в света. И двата тима защитиха етикетите, но скуадра адзура игра по-добре. Тимът записа 13-а поредна победа и 32 двубой без загуба.

Николо Барела вкара за 0:1 в 31-ата минута, след като проби между защитниците на Белгия. Това се случи след половин час игра. И след отменен гол в полза на скуадрата заради засада. В края на първата част Лоренцо Инсинье вкара за 0:2 след един от головете на турнира. Той проби от средата на терена, след което завъртя топката в далечния ъгъл на вратата.

Белгия обаче веднага върна попадението. Жереми Доку беше фаулиран от Ди Лоренцо и реферът отсъди дузпа. Тя беше вкарана от Ромелу Лукаку за 1:2 – негов четвърти гол на финалите.

През второто полувреме и двата тима имаха шансове да вкарат още попадения, но ги пропуснаха. Единственият проблем за Роберто Манчини беше травмата на Леонардо Спинацола. Левият бек, един от най-силните играчи на турнира, получи травма в края. Малко преди това Спинациола блокира удар на Лукаку на метър пред голлинията.