Италия
Снимка: twitter.com/EURO2020

Италия би и Уелс, Швейцария се справи с Турция

Италия записа трета поредна победа на Евро 2020. След Турция и Швейцария адзурите се справиха и с Уелс. Тимът на Роберто Манчини спечели с 1:0, като завърши групата си с голова разлика 7:0. Това беше 30-и пореден мач без загуба за Италия – изравнен рекорд от периода 1935-1939. Освен това в последните 11 срещи адзурите не са допуснали гол, а са вкарали 32.

Италия игра с доста резерви, но това по никакъв начин не се отрази на представянето. Единственият гол на „Олимпико“ вкара Матео Песина в 39-ата минута. Уелс игра с човек по-малко почти цяло второ полувреме. Ампаду беше изгонен в 55-ата минута. На 20 години той стана най-младият играч, получил директен червен картон на финали.

Въпреки загубата Уелс си гарантира второто място в групата и участие на осминафиналите. Островитяните завършиха с четири точки, колкото има и Швейцария. Уелс обаче има по-добра голова разлика от швейцарците. Следващият съперник на Уелс ще е тимът, завършил втори в група В, в която са Белгия, Русия, Финландия и Дания. Италия пък чака вторият тим от група C – Украйна или Австрия. Мачът на адзурите този път няма да е в Рим, а на „Уембли“.

В другия мач от групата Швейцария победи Турция с 3:1. Джердан Шакири вкара два гола, а веднъж беше точен и Харис Сеферович. За Турция се разписа Ирфан Кахведжъ – първо негово попадение с националната фланелка. Турция отпада от Евро 2020 с три загуби и голова разлика 1:8.

Швейцария пък ще трябва да изчака развитието на другите групи, за да види дали продължава напред като един от най-добрите трети отбори.