Италия - Северна Ирландия

Италия победи лесно Северна Ирландия

Италия започна с комфортна победа световните квалификации за Мондиал 2022. Адзурите надвиха Северна Ирландия с 2:0. Попаденията в Парма паднаха през първото полувреме. След почивката домакините свалиха темпото и просто пазиха аванса си.

Доменико Берарди откри още в 14-ата минута след пас на Флоренци. Малко преди края на първата част Чиро Имобиле вкара за 2:0. След паузата ирландците имаха два добри шанса – Уайт и Макнеър обаче не успяха да преодолеят Донарума.

Италия няма загуба вече в 23 срещи. Освен това адзурите никога в историята си не са губили световка квалификация като домакин.

И Италия, и Северна Ирландия играят с България в следващите си квалификационни мачове. Адзурите гостуват в София в неделя. В сряда нашите гостуват в Белфаст на „Уиндзор Парк“. Преди това ирландците ще играят контрола със САЩ.

Селекционерът на Северна Ирландия Иън Бараклоу все още няма победа начело на тима. Той го води вече в 9 срещи. Но пък даде шанс на капитана Стивън Дейвис да изравни британския рекорд по мачове за националния тим. Дейвис има 125 – колкото и Питър Шилтън.