Красимир Анев

Исторически златен медал за България извоюва Краси Анев (ВИДЕО)

Българският биатлонист Красимир Анев спечели златен медал от европейското първенство в Минск. С една грешка в стрелбата 31-годишният състезател триумфира в индивидуалния старт на 20 км.

TOP 3 MEN INDIVIDUAL #OECH19

Your Top 3 of the men's Individual at the #OECH19 in Minsk-Raubichi🥇🇧🇬 Krasimir Anev Bulgarian Biathlon🥈🇳🇴 Tarjei Bø / Boe Skiskytterlandslaget🥉🇳🇴 Endre Stroemsheim Skiskytterlandslaget

Публикувахте от Biathlonworld в Сряда, 20 февруари 2019 г.

Анев измина дистанцията с време 53:18,1 мин, като изпревари норвежците Тарей Бьо и Ендре Стрьомсхайм. Двамата изостанаха съответно с 3,7 и 11,1 секунди.

Още трима българи участваха в надпреварата.

Владимир Илиев завърши на 23-о място с шест пропуснати мишени и изоставане от 3,57 минути, Антон Синапов е 51-и с шест грешки и пасив от 6,34 минути. Димитър Герджиков се отказа след втората стрелба след седем пропуснати мишени и не завърши.

Златният медал е втори за България в историята на европейските първенства. През 2017 г. Владимир Илиев спечели спринта на 10 км в Полша.