Барселона - Атлетико

Исторически Меси доближи Барселона до титлата

Барселона спечели сблъсъка на върха с втория Атлетико Мадрид и направи решителна крачка към втора поредна титла. Каталунците играха с човек повече над час, но измъкнаха успеха едва в края. Головете паднаха в последните пет минути и бяха дело на Луис Суарес и Лионел Меси. Така Барса има вече 11 точки аванс седем кръга преди края и е много близо до 26-а си титла.

Шампионите натиснаха още от началото и Жорди Алба удари греда. Малко по-късно Облак паси шут на Коутиньо. Секунди по-късно Атлетико остана с човек по-малко. Диего Коста извърши нарушение в центъра и се нахвърли върху рефера Хесус Мансано с нецензурни реплики. Съдията обаче не се поколеба и го изгони .

Облак спасява Атлетико

От този момент дюшекчиите се дръпнаха съвсем назад. Барселона имаше много положения, но играчите на домакините не успяваха да преодолеят Ян Облак. Той отчая Меси и компания, като записа осем спасявания.

След почивката Барса продължи да напада, но беузпешно. Атлетико, макар и с човек по-малко имаше два добри шанса след контраатаки. Мачът отиваше към нулево равенство, когато домакините отказаха столичани. В 85-ата минута Луис Суарес не остави шанс на Облак – 1:0. Уругваецът реализира 20-ото си попадение в Ла Лига от началото на сезона.

Меси е номер едно по победи в Ла Лига

Само две минути по-късно Лионел Меси се разписа за 2:0. За аржентинеца това беше 33-и гол в елита, като той води пред Суарес в голмайсторската листа. Освен това Меси се изкачи като номер едно и по победи в Ла Лига. Той има вече 335 – една повече от Икер Касияс.