Испания - Германия

Испания унижи Германия с 6:0

Испания нанесе унизителна загуба на Германия с 6:0. Феран Торес вкара хеттрик за победата на иберийците. С нея те се класираха за финалите на второто издание на Лигата на нациите. Това е най-тежката загуба на Бундестима в официален мач. Тимът има 0:6 през 1931 г. от Австрия, но в контрола. Предишната най-голяма загуба на Маншафта в официален мач беше с 3-8 от Унгария на Световното първенство през 1954 г.

Домакините не оставиха никакъв шанс на объркания Бундестим в повторението на финала на Евро 2008. Алваро Мората откри резултата в 17-ата минута. После Феран Торес покачи на 2:0. Само пет минути след него Родри вкара третия гол във вратата на Мануел Нойер. Така завърши и първото полувреме.

След почивката картината не се промени – Испания продължи да напада и да вкарва, а Германия да бърка. Феран Торес се разписа на два пъти – в 55-ата и 71-ата минута за 5:0. А малко преди края Оярсабал вкара шестия гол. Той стана 14-ият играч разписал се за иберийците в Лигата на нациите. няма друга страна с толкова различни голмайстори в турнира.

Тимът на Йоаким Льов завърши без точен удар и с едва два към вратата на съперника. Испания имаше общо 23 удара, от които 10 точни. Освен това иберийците владееха топката в 70% от времето. А и гол на Мората беше отменен неправилно заради засада.