Испания
Снимка: twitter.com/EURO2020

Испания смаза Словакия, Швеция изхвърли Полша

В истинско зрелище се превърнаха последните мачове в група Е на Евро 2020. И в двете срещи имаше по пет гола. Испания разгроми Словакия с 5:0, Швеция излъга Полша с 3:2, макар че изпусна два гола аванс.

Битката за класирането на осминафинал и първата позиция в групата премина през няколко обрата. В крайна сметка Швеция завърши на първо място със седем точки. Испания завърши на втора позиция с пет точки. Така иберйците ще се изправят срещу Хърватия на елиминациите в понеделник в Копенхаен. Швеция ще играе с тим, завършил на трето място в групата си.

Словакия остава на трето място без шанс да продължи – головата разлика на тима е 2:7. Полша е на последно място в групата със само една точка. И взе първата си победа на Евро 2020.

Испания се отпуши срещу Словакия

Още в 12-ата минута Алваро Мората пропусна дузпа, след като Мартин Дубравка спаси удара му. Това беше пета поредна дузпа, изпусната от иберийците. После обаче вратарят на словаците си вкара автогол – топката се удари в него след шут на Пабло Сарабия в гредата. Нова грешка на Дубравка донесе втори гол на иберийците в добавеното време на първата част. Тогава се разписа Аймерик Лапорт с първия си гол за националния тим.

Пабло Сарабия вкара за 3:0 в 56-ата минута, а 11 по-късно се разписа и Феран Торес. До края на двубоя падна още един автогол – Юрай Куцка прати топката в мрежата си в 71-ата минута. Испания вкара пет на еврофинали за първи път в историята си.

Левандовски вкара два гола, но Полша загуби

В Санкт Петербург Швеция поведе с 2:0 срещу Полша с две попадения на Емил Форсберг. Той вкара във втората и в 59-ата минута. Първият гол падна в 82-ата секунда и беше първи за Швеция от игра на турнира. Любопитно е, че малко преди него Роберт Левандовски изпусна отлична възможнос да изведе Полша напред. След като изостанаха с 0:2 поляците натиснаха здраво и успяха да изравняват. Роберт Левандовски вкара два пъти – в 61-ата и 84-ата минута за 2:2. При този резултат Испания излизаше на първо мсято заради по-добра голова разлика. Полша обаче търсеше победа, за да продължи напред. И при атака в 94-ата минута Виктор Клаесон вкара за 3:2 в полза на Швеция.