Италия - Испания
Снимка: x.com/EURO2024

Испания победи Италия и стигна елиминациите

Испания победи шампиона на Европа Италия с 1:0 в ключов сблъсък от втория кръг на група „В“ на Евро 2024. Единственото попадение беше автогол на защитника Рикардо Калафиори в 55-ата минута. Така Испания стана вторият отбор след Германия, който си осигури място на осминафиналите.

В другия мач от група „В“ вчера Хърватия и Албания направиха 2:2. В класирането Испания е на първа позиция с 6 точки, Италия има 3, Албания и Хърватия са по една точка. В последния кръг иберийците играят срещу Албания, а Хърватия – срещу Италия.

Испания стартира отлично двубоя и доминираше изцяло през първото полувреме, но не успя да стигне до гол най-вече заради отличната игра на вратаря Джанлуиджи Донарума, който направи отлични спасявания. Той извади удари на Педри, Нико Уилямс, Алваро Мората и Фабиан Руис. Италия пък направи първата си добра атака чак в добавеното време на първата част.

В началото на второто полувреме Лучано Спалети пусна Браян Кристанте и Андреа Камбиазо, които освежиха играта на италианците. Иберийците обаче продължиха да доминират. Педри изпусна в 52-ата минута, но само три по-късно стана 1:0. Нико Уилямс центрира, Мората отклони топката, Донарума я изби в крака на Калафиори и тя се озова в мрежата. В 71-ата минута Нико Уилямс можеше да направи 2:0, но негов удар срещна напречната гредата.

Пет минути преди края на двубоя Италия получи първия си ъглов удар. Унай Симон обаче улови топката след удар на Кристанте. В шестата минута на добавеното време италианците имаха последната възможност пред вратата на съперника, но не се възползваха.