Испания
Снимка: twitter.com/EURO2020

Испания победи Хърватия с 5:3 във великолепно зрелище

Испания победи Хърватия с 5:3 след продължения в най-резултатния мач на Евро 2020. Мачът мина през много обратни и зрелищни моменти. В редовното време срещата завърши 3:3, като хърватите стигнаха до продължения с голове след 85-ата минута.

Испания стана първият отбор, вкарал по пет гола в два поредни мача. И то само дни, след като Дания стана първият отбор, вкарал по четири гола в две последователни срещи. На четвъртфинала иберийците ще играят с победителя от двубоя между Франция и Швейцария.

Головият хаос на „Паркен“ започна в 20-ата минута след автогол в полза на Хърватия. Педри върна топката към Унай Симон, вратарят не успя да я спре и тя влезе във вратата. Попадението вдъхнови испанците и Пабло Сарабия изравни в 38-ата минута. Тимът на Луис Енрике продължи да напада и в началото на второто полувреме Сесар Аспиликуета и Феран Торес се разписаха за 3:1. Иберийците контролираха мача, но в края се върнаха твърде назад и бяха наказани. Головете за 3:3 вкараха две резерви – първо Мислав Оршич, а в 93-тата минута и Марио Пашалич.

Устремът на хърватите продължи и те можеха да стигнат до пълен обрат, но Симон направи две страхотни спасявания. Второто беше малко преди Испания да отвърне на предизвикателството и да поведе с 4:3. Разписа се Алваро Мората, който разкри, че семейството му е било заплашвано. После и Микел Оярсабал добави гола за 5:3 преди края на първото продължение.