Испания победи Англия с 2:1 на „Уембли“ – ВИДЕО

Испания спечели с 2:1 срещу Англия в първия мач и за двата тима в Лигата на нациите. Това бе първи официален сблъсък между съперниците от Евро 96. Тогава Гарет Саутгейт бе част от тима на островитяните, спечелил с 4:2 след дузпи на стария „Уембли“.

На новия британците бяха в серия от 14 поредни победи и нямаха поражение в 24 мача – откакто паднаха с 2:3 от Хърватия през ноември 2007-а.

Англия - Испания
Саутгейт връчва Златната обувка от Мондиал 2018 на Кейн
Саутгейт пусна Гомес и Шоу като титуляри за Англия

Сега, като мениджър, Саутгейт заложи на Маркъс Рашфорд и Хари Кейн в атака. Освен това титуляир бяха Джо Гомес и Люк Шоу, които са в отлична форма от началото на сезона. Луис Енрике пусна отляво на защитата Маркос Алонсо вместо Жорди Алба, а пък Начо наследи отказалия се Жерар Пике. Родриго и Аспас водеха итаката на иберийците, а Мората остана резерва. Любопитно е, че Алонсо и Родриго и преди са играли заедно в Англия – през 2010-а в Болтън Уондърърс.

Рашфорд вкарва за 1:0
Бързи голове за 1:1

И именно комбинация между Шоу и Рашфорд доведе до първия гол в 11-а минута. Шоу проби отляво и изведе съотборника си в Манчестър Юнайтед, а той преодоля друг такъв – Давид де Хеа – за 1:0. Което накара и седналия на трибуните мениджър на червените дяволи Жозе Моуриньо да се усмихне.

Испанците обаче се нуждаеха от минута, за да изравнят. Дани Карвахал проби отдясно, излъга Шоу, върна към Родриго, а той пусна за Саул. Който пък със силен шут направи 1:1.

Родриго бележи за 1:2
Испания повежда с 2:1

Иберийците не трябваше да чакат много време и да поведат в резултата. Тиаго центрира от пряк свободен удар, Родриго изпревари Хари Кейн и прати топката в мрежата за 1:2. До края на първата част Де Хеа спаси удар на Рашфорд и запази аванса на Испания.

Второто полувреме започна със сблъсък на Шоу и Карвахал, като Шоу пострада доста сериозно. Той получи кислород още на терена и бе изнесен на носилка с яка около врата шест минути след инцидента.

Медицинският екип се грижи за Люк Шоу

Подкрепяни от над 80 000 зрители на „Уембли“ домакините се отърсиха от шока заради травмата на Шоу и натиснаха. Импулсът на тима на Саутгейт обаче бе краткотраен и испанците наложиха пълен контрол. Чак в 80-ата минута Рашфорд имаше добра възможност да изравни, но уцели Де Хеа. Тимът на Луис Енрике освен това се измори, което въодушеви домакините.

Отменен гол в 96-а минута

И в шестата минута на добавеното време Англия прати топката в мрежата. Попадението бе дело на Уелбек, но бе отменено заради нарушение срещу Де Хеа. Повторенията обаче показаха, че вратарят сбърка, а Уелбек нямаше никакво участие в ситуацията.

Кейн иска обяснение за отменения гол в края

Така Англия записа трета поредна загуба (две от тях на Мондиал 2018), а Испания спечели на „Уембли“ за първи път от 1981-а година.

Кейн: „Съдията сбърка за гола“

„В толкова важни моменти реферът трябва да е на ниво. За съжаление, той не беше. Дани си седеше на място и не направи нарушение. Мисля, че имахме много добри моменти в мача и заслужавахме поне равенство“, заяви Хари Кейн.