Грузия - Испания

Испания победи Грузия в добавеното време

Испания измъкна късметлийско 2:1 над Грузия във втория си мач от световните квалификации. В първия иберийците направиха само 1:1 с Гърция. Победният гол за испанците вкара Дани Олмо в 92-ата минута. Така тимът продължава без загуба в световна квалификация вече 28 години.

Двубоят беше игран пред 15 000 зрители и той не се развиваше никак добре за фаворита. Кхвича Кварачелия вкара за 1:0 в края на първата част. Испания обаче бързо изравни. Феран Торес се разписа за 1:1 в началото на втората част. Пасът за попадението беше дело на Жорди Алба. Пак той асистира и на Дани Олмо за 1:2.

Две минути след втория гол за гостите Леван Шенгелия получи червен картон. Иберийците имаха 79% владеене на топката, но само 9 удара. От тях, изключвайки тези за головете, само един друг беше точен.