„Ислямска държава“ вербува нови членове с дюнери, твърди турската полиция.
Терористите организирали пикници на които черпели с традиционния арабски деликатес. Докато младежите хапвали сладко, ислямистите водели религиозни беседи и ги убеждавали да повярват в джихада. Практиката масово се прилагала в конфликтните райони на Югоизточна Турция. От там вербуваните мъже били прехвърляни в Сирия.

Полицията в турския град Бингьол е внесла в прокуратурата доклад срещу сдружението „Ъслах-Дер“, което периодично канело местните жители на ислямски дискусии с почерпка в парка.
Според заключението в доклада, Бингьол е дал на терористите значителен брой нови членове, агитирани именно на въпросните пикници с дюнерите. Това сдружение и други с подобна дейност са поставени под засилено наблюдение. Посочен е случай от 26 октомври м.г., когато при престрелка по време на специализирана полицейска операция в Диарбекир в „спяща клетка“ са убити 7 терористи, за които е доказано, че са жители на Бингьол.