Ирландия, Туикенъм

Ирландия спечели Шестте нации с Голям шлем

Ирландия спечели Шестте нации при това с Голям шлем. Триумфът дойде точно на Дена на Свети Патрик и то на „Туикенъм“ – сърцето на английското ръгби. Това бе трето подобно постижение в историята на тима в зелено. Големият шлем бе оформен с победа с 24:15 над Англия в Лондон. Загубата бе първа за домакините на собствен терен след Световната титла през 2015-а и първа за англичаните от шест години насам в Шестте нации. Предишните Големи Шлемове – спечелване на всички мачове бяха постигнати през 1948-а и 2009-а.

Ирландия взе трети трофей за пет години

Успехът в Шестте нации бе трети в последните пет години за Ирландия. Рингроуз, Стандър и Стокдейл направиха есета през първото полувреме за тима в зелено, като на почивката авансът бе 21:5. Англичаните играха по-добре през втората част, но успяха само да намалят леко пасива си. Шестте нации е най-силният турнир в Европейското ръгби. В него съперници са Англия, Франция, Уелс, Ирландия, Шотландия и Италия.