България - Иран
Снимка: volleyballworld.com

Иран също победи волейболните национали

Иран победи с 3:0 гейма България в последния мач от втората седмица на Лигата на нациите. В отделните части националите паднаха с 20:25, 31:33, 22:25. Така българите записаха трето поражение в три мача и общо пет в шест срещи от турнира. С едничката си победа те са 14-о място от 16 тима в класирането.

Пранди даде почивка на капитана Цветан Соколов, Мартин Атанасов и либерото Владислав Иванов. Това оказа сериозно влияние на представянето на нашите. Българите бяха най-близо до това да направят нещо във втория гейм, когато водеха с 24:22 на Иран, но неуспяха.

„Шастлив съм, че играх като титуляр. Досега това не ми се беше случвало никога. Насладих се на шанса, макар че съперникът беше много труден“, коментира Николай Колев.

След пет дни пауза започва третата серия от мачове в Лигата на нациите. В нея българите играят среу Полша, Бразилия и Нидерландия.