Интер
Снимка: twitter.com/Inter_en

Интер защити Суперкупата с 3:0 над Милан

Интер защити трофея си от Суперкупата на Италия, като отнесе Милан с 3:0. Точни за тима на Симоне Индзаги бяха Федерико Димарко, Един Джеко и Лаутаро Мартинес. Това е седма Суперкупа във витрината на нерадзурите, толкова има и Милан. Сблъсъкът се игра на стадион „Крал Фахд“ в столицата на Саудитска Арабия Рияд.

Интер поведе в резултата още в десетата минута. Тогава Николо Барела центрира, а Димарко порази вратата на Чиприан Татарушану. Десетина минути по-късно вече беше 2:0. Алесандро Бастони сложи топката на крака на Джеко и той спокойно реализира.

Милан натискаше, но без да създава голови положения пред вратата на Андре Онана. Интер реши всичко в 77-ата минута. Милан Шкриняр прати топката напред, Фикайо Томори изпусна Мартинес, а аржентинецът със силен удар прати топката в мрежата. Това е 12-о попадение за него през сезона.

Така Симоне Индзаги взе трети трофей с нерадзурите. Любопитно е, че той има вече четири Суперкупи във визитката си и няма загубен финал.

Милан пък допусна вече девет гола в последните пет мача и е в серия от четири поредни срещи без победа.