Интер - Наполи

Интер загуби от Наполи в полуфинал за купата – ВИДЕО

Интер загуби от Наполи с 0:1 в първи мач от полуфиналите на турнира за Купата на Италия. Автор на единствения гол на „Джузепе Меаца“ в Милано стана Фабиан Руис. Той порази вратата на нерадзурите в 57-ата минута.

Ответният мач между двата тима ще се играе на 5 март на стадион „Сан Паоло“ в Неапол. В другия полуфинал един срещу друг ще се изправят Милан и Ювентус. Първата среща ще се играе тази вечер.

Дженар Гатузо заложи на 4-1-4-1 за гостите. Така те играха доста по-прибрано отколкото в мача между двата тима преди седмица. Брозович имаше шанс в шестата минута, но не уцели вратата. После Мертенс изпусна отблизо за Наполи. Най-добрият шанс преди почивката се откри пред Зиелински. Той стреля, топката се отби в ръката на Де Фрай, но след консултация с ВАР реферът не даде дузпа.

Гостите откриха 12 минути след паузата и това накара Интер да натисне. Конте пусна в игра Ериксен на мястото на Сенси. Датчанинът можеше да изравни в 72-ата минута, но Оспина спаси. После Ериксен изведе Санчес, но той пропусна. В края Оспина отново спаси шут на Ериксен, а после и на Д’Амброзио.