Лече - Интер

Интер направи второ поредно равенство – ВИДЕО

Интер направи нова грешна стъпка в борбата за титлата в италианската Серия А. Нерадзурите завършиха само 1:1 при гостуването си на новака Лече.

Интер диктуваше събитията на терена преди почивката, когато се откриха добри шансове пред Лукаку и Мартинес. Белгиецът дори се разписа, но попадението му не беше зачетено заради нарушение срещу вратаря. Малко по-късно Марсело Брозович нацели гредата. Домакините получиха да изпълнят дузпа, но след разглеждане на ВАР съдията отмени първоначалното си решение.

През втората част Лече започна по-добре, но миланският гранд реализира първи. Точен бе резервата Алесандро Бастони. Той вкара с глава след центриране от ъглов удар в 72-та минута. Само пет по-късно южняците изравниха. Голмайстор стана нападателят Марко Манкозу. До края на срещата домакините удариха и греда от пряк свободен удар.

Интер е с 47 точки на втората позиция, с точка по-малко, но и с мач повече от лидера Ювентус.

Резервата Ребич зарадва Милан срещу Удинезе

Милан продължи с добрите си изяви, като постигна късен успех срещу Удинезе с 3:2 у дома. Герой за росонерите бе нападателят Анте Ребич. Той се появи в игра на почивката и вкара два гола за победата.

Двубоят на „Сан Сиро“ започна добре за гостите, които поведоха в резултата още в шестата минута чрез Йенс Ларсен. На почивката треньорът на домакините Стефано Пиоли вкара в игра Ребич и само три минути по-късно хърватският национал изравни. В 71-та минута росонерите стигнаха до пълен обрат, благодарение на гол на Тео Ернандес. Пет минути преди края на редовното време обаче Кевин Лазаня направи 2:2. Все пак феновете на Милан празнуваха в края на мача след нов гол на Ребич.

Така Милан записа трета поредна победа и се изкачи до седмо място в класирането с 28 точки.