Интер - Дженоа
Наинголан вкарва петия гол за нерадзурите

Интер вкара пет гола на Дженоа, Юве – три на Каляри

Интер загря за предстоящия сблъсък с Барселона в Шампионската лига с безапелационна победа над Дженоа. Нерадзурите разгромиха своя опонент с 5:0 в 11-и кръг на Серия А. Домакините вкараха два гола през първото полувреме, един в началото на второто и два в самия край на срещата.

Страхотен мач за Интер изигра португалецът Жоао Марио. Той направи три асистенции и сам вкара един гол. Другите бяха дело на Роберто Галярдини (2) , Матео Политано и Раджа Наинголан. С убедителния успех тимът си върна второто място в класирането. Интер и Наполи имат по 25 точки, но колосът от Милано е с по-добра голова разлика.

Това бе седма поредна победа за нерадзурите в Серия А.

Юве продължава да има шест точки аванс

Лидерът в класирането Ювентус запази аванса си от шест точки на върха след победа над Каляри. Бианконерите спечелиха с 3:1, макар да не направиха най-убедителния си мач.

Юве - Каляри
Дибала празнува ранния си гол за Юве

Паоло Дибала откри още в първата минута, но южняците изравниха в 36-ата чрез Жоао Педро. Радостта им обаче изтрая само две минути преди Брадарич да си вкара автогол за 2:1. Реферът Филипо Мариани на два пъти използва ВАР системата, за да прецени спорни ситуации за дузпа. И в двата случая – по един за домакини и гости – обаче той не отсъди такава.

В самия край на двубоя резервата Хуан Куадрадо вкара за 3:1. Колумбиецът се възползва от доброто подаване на Кристиано Роналдо, за да запише първия си гол през сезона.