Интер - Каляри

Интер направи трето поредно равенство

Интер записа трето поредно равенство в Серия А, като завърши 1:1 при домакинството си на Каляри. Това дава отлична възможност на Ювентус да увеличи аванса си на върха.

Интер се целеше в първа домакинска победа в първенството през 2020 г. и втора над този съперник в рамките на 12 дни. Тогава миланският гранд отстрани Каляри от турнира за Купата на Италия, като спечели на „Сан Сиро“ с 4:1. Нерадзурите поведоха в 29-та минута, когато се разписа Лаутаро Мартинес. Той се възполва от асистенция на новото попълнение Ашли Йънг. Това бе първа асистенция за него от 8 декември 2018-а.

После попадение на Барела пък бе отменено поради засада.

През второто полувреме Интер натисна, за да си подпечата трите точки. Вместо това обаче бившият играч на тима  Раджа Наинголан изравни резултата за островитяните. Той вкара с хубав шут от дистанция 12 минути преди края.

В края голмайсторът Мартинес бе изгонен. Той видя жълтия цвят, а веднага след това получи червен картон за протест.