Торино - Интер

Интер стигна до късен успех над Торино – ВИДЕО

Интер не допусна грешна стъпка в битката за титлата, постигайки осми пореден успех в Серия А. Нерадзурите спечелиха визитата си на закъсалия Торино в 27-ия кръг с 2:1.

Успехът обаче не дойде никак лесно. Тимът на Антонио Конте сломи съперника си чак в 85-та минута, когато се разписа Лаутаро Мартинес. Попадението беше 15-о за него през сезона.

Преди това Интер беше открил чрез Ромелу Лукаку в 62-та минута от дузпа. Лукаку вече има 23 гола този сезон. Антонио Санабрия обаче възстанови равенството осем минути по-късно с втория си гол в два мача за Торино.

Интер вече има 65 точки – девет пред градския съперник Милан, който играе по-късно с Наполи. Трети на 13 точки назад е шампионът Ювентус, който е с две срещи по-малко. Торино остава в зоната на изпадащите с 20 точки, на две от Каляри.

В друга среща днес Парма удари Рома с 2:0 и нарани амбициите на вълците за Топ 4. Попаденията реализираха Валентин Михайла и Ернани от дузпа. Рома остава пети, на две точки от четвъртия Аталанта. Парма е предпоследен, но вече на три точки от Каляри.