Интер - Фиорентина
Снимка: ЕРАБГНЕС

Интер стартира с драматичнo 4:3 над Фиорентина – ВИДЕО

Интер надви драматично Фиорентина с 4:3 в първия си двубой от новия сезон в Серия А. Нерадзурите изостваха с 2:3 до 87-ата минута. Това беше първият мач в елита на Италия от 2010-а насам, в който лидерът се променя три пъти. Предишният беше пак с участието на Интер – срещу Сиена, и пак завърши 4:3.

Домакините бяха догонващи още в третата минута след попадението на Кристиан Куаме. В края на полувремето Лаутаро Мартинес изравни – 1:1. След почивката паднаха още пет попадения. Федерико Чекерини си отбеляза автогол и направи обрат – 2:1. После ролите се размениха след попаденията на Гаетано Кастровили и Федерико Киеза – 2:3.

В заключителните минути на срещата Интер осъществи нов обрат след головете на Лукаку и Д’Амброзио. За виолетовите това беше и първа загуба от началото на сезона след успеха над Торино на старта. В следващия кръг Интер гостува на новака Беневенто, който надви като гост Сампдория с 3:2. Фиорентина има за съперник именно тима от Генуа.

Аталанта също започна с победа с 4 гола

Друг от претендентите за титлата – Аталанта също започна с победа. Бергамаските надвиха Торино с 4:2. Капитанът на Торино Белоти вкара два гола, като за първи път в кариерата си се разписа срещу Аталанта. Гостите обче изравниха само 90 секунди след първото попадение чрез Гомес. Муриел, Хатбор и Де Рун вкараха другите попадения.