Наполи - Интер

Интер спечели в Неапол след 23 години – ВИДЕО

Интер надви Наполи като гост с 3:1 в най-интересния сблъсък от 18-ия кръг на Серия А. Това бе първи успех за нерадзурите на „Сан Паоло“ от 1997-а насам.

Гостите поведоха още в 14-та минута чрез дежурния си голмайстор Ромелу Лукаку. Той се възползва от грешка в центъра на терена, напредна с топката и простреля Алекс Мерет. Малко след изтичането на половин час игра белгийският стрелец наниза второ попадение. Този път той се възползва от пас на Марсело Брозович и грешка на Мерет. Това беше гол номер 20 за него от началото на сезона във всички турнири. Повече от 14-те попадения на Лукаку в Серия А този сезон има само Чиро Имобиле – 19. Кристиано Роналдо има 13.

Малко след това обаче тимът на Дженаро Гатузо се върна в двубоя. Аркадиуш Милик получи подаване от Хосе Кайехон и вкара за 1:2.

През второто полувреме домакините владееха повече топката, но въпреки това получиха трети гол. Той бе реализиран от другия нападател в тима на Антонио Конте – Лаутаро Мартинес, в 62-та минута.

Така Интер продължава гонитбата с Ювентус. Двата тима са с равен брой точки на върха – по 45, но шампионите имат предимство в преките мачове. Наполи е осми, на пет точки от Топ 6 и на 11 от Топ 4. В следващия кръг тимът гостува на Лацио, който е в серия от девет поредни победи. Интер пък приема Аталанта в друг любопитен сблъсък.