Интер - Ювентус
Снимка: twitter.com/inter_en

Интер спечели Суперкупата на Италия в 121-ата минута

Интер спечели Суперкупата на Италия, след като победи Ювентус с 2:1 след продължения. Победният гол вкара Алексис Санчес в 121-ата минута на финала. Редовното време на двубоя на „Сан Сиро“ завърши 1:1.

Ювентус откри резултата в средата на първото полувреме. Мората проби отляво и центрира, топката рикошира в Скринияр и стигна до Маккени. Американецът изпревари Де Фрай и Бастони и вкара за 0:1. Десет минути по-късно Интер изравни от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Де Шилио срещу Един Джеко. Лаутаро Мартинес пък вкара от бялата точка за 1:1.

След почивката Перишич, Чалханоглу, Джеко и Мартинес имаха няколко възможности да направят 2:1, но Перен спасяваше. Ювентус предимно се бранеше и издържа до края на редовното време. Продълженията започнаха с отлична възможност за резервата Алексис Санчес. Той обаче пропусна да се възползва от сблъсък между Де Шилио и Ругани.

Двубоят отиваше към дузпи, когато Санчес наказа поредната грешка на отбраната на Ювентус. Алекс Сандро не успя да изчисти центриране на Димарко, Дармиан прати топката към Санчес, който пък изпревари Ругани и вкара за 2:1. Така Симоне Индзаги спечели и първия си трофей като треньор на Интер.