Интер си върна третото място в Италия – ВИДЕО

Интер си върна третата позиция в италианската Серия А, след като победи изпадналия вече Киев с 2:0. Така два кръга преди края на сезона нерадзурите са с 66 точки. Те имат една повече от четвъртия Аталанта и три повече пред Милан и Рома, които са пети и шести. Тимът на Лучано Спалети се нуждае от една победа до края, за да си гарантира участието в Шампионска лига. Оставащите два двубоя на гранда от Милано са с Наполи и Емполи.

Политано и Перишич вкараха головете за Интер

Иначе Интер беше абсолютен господар на „Меаца“ и можеше да спечели и по-убедително. Резултатът бе открит едва в 39-та минута от Матео Политано. Вторият гол падна в края на мача и бе дело на Иван Перишич. Това бе седмият удар на Перишич по посока на вратата. Никола Ригони от гостите пък получи втори жълт картон и бе изгонен четвърт час пред края.

Боляна взе дербито с Парма и почти се спаси

В друг двубой, който се игра късно снощи, Болоня надигра Парма с 4:1. Всичките голове паднаха през второто полувреме. Гостите си вкараха два автгола, а освен това играха 30 минути с човек по-малко.

С успеха в дербито домакините почти сигурно се спасиха от изпадане. Те имат 40 точки, Парма остана с 38. 18-ият Емполи има 35, Дженоа е с 36, Удинезе – с 37.