Болоня - Интер
Снимка: twitter.com/inter_en

Интер се провали срещу Болоня – ВИДЕО

Шампионът Интер се издъни в Болоня в отложен мач от 20-ия кръг на Серия А. Домакините спечелиха с 2:1 и оставиха нерадзурите на второ място. Интер изостава на две точки от Милан, а до края остават четири кръга. Освен това тимът на Стефано Пиоли има и предимство в директните мачове. Това означава, че при 3 победи и реми, Милан ще е шампион за първи път от 2011 г.

Гостите започнаха отлично и още в 3-ата минута поведоха с 1:0 с гол на Иван Перишич. После шампионът имаше още две възможности, но Димарко и Мартинес пропуснаха да увеличат аванса. И  бяха наказани от Марко Аранутович. Той вкара за 1:1 в 28-ата минута след центриране на Муса Бароу.

През второто полувреме двата тима бяха по-предпазливи, а натискът на Интер не водеше до много шансове за гол. В 82-ата минута обаче колосална грешка на Йонуц Раду даде победата на Болоня. Вратарят се подхлъзна и не успя да ритне топката, от което се възползва Никола Сансоне. Той прати топката отблизо в мрежата за 2:1.